Sweet Expo w Warszawie

Kolorowe torty, kremowe lody i desery! Wszystkie te pyszności i nie tylko można było spróbować na targach Sweet Expo w Warszawie.

Między 25 a 28 lutego rozkoszowaliśmy się najlepszymi smakami deserów w trzech dużych, połączonych ze sobą halach przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Były to już dziesiąte, jubileuszowe i największe targi cukiernicze w Polsce! Na miejscu wystawiły się najlepsze cukiernie, lodziarnie i piekarnie. Wstęp na targi mieli zarówno ludzie związani z branżą jak i ci „z zewnątrz”, zaciekawieni cukiernictwem.

Eksplorując stanowisko po stanowisku można było zobaczyć proces przygotowania najmodniejszych tortów Mirror Glaze, deserów talerzowych czy mieszania naturalnych lodów w profesjonalnych maszynach. Wszystko to było prezentowane przez zawodowych mistrzów cukiernictwa! Próbując tych doskonałości, stanowiska oferowały aromatyczną kawę, która była równie ważnym tematem targów. W jednej z sal organizowane były kursy z przygotowywania kawy różnymi technikami przez najlepszych baristów w Polsce.Poza samymi słodkościami, dużą cześć stanowisk zajęły firmy związane ze specjalistycznym sprzętem, naczyniami, półproduktami do produkcji słodyczy oraz wystrojem lokali cukierni.

W czasie targów odbyły się konkursy. Niewątpliwie najbardziej zjawiskowym były Mistrzostwa Europy w Dekoracji Tortów. Podczas Cukierniczych Mistrzostw Polski mogliśmy zobaczyć jak najlepsi z najlepszych przygotowują swoje desery, a następnie międzynarodowe jury oceniało każde danie na oczach widowni. A to tylko dwa z sześciu konkursów jakie się odbyły podczas targów.

Sweet Expo szczególnie opłaca się dla młodych przedsiębiorców, którzy potrzebują zorientować się w branży cukierniczej. Jest to idealna okazja, aby zdobyć kontakty, nawiązać znajomości i zasięgnąć języka od najlepszych specjalistów. Na targach można również zorientować się, jakie mody w deserach będą panować w nadchodzącym sezonie.

3