Hotel Media Group odwiedza Londyn

Wybrałam się do Londynu, aby pokazać Wam sekrety tej niezwykłej metropolii. Londyn znam jak własną kieszeń! Odwiedzam go średnio co trzy miesiące, a to dlatego, że jest kopalnią inspiracji, wiedzy i nowinek z zakresu sztuki, designu i marketingu.

Miejsce, które jako pierwsze odwiedzam przyjeżdżając do Londynu, to National Gallery, a konkretnie obraz Vermeer’a „Young woman standing at a Virginal”. To arcydzieło pod względem kompozycji, kolorystyki, gry świateł i przede wszystkim przemawiającego spokoju i ciszy. To właśnie te wszystkie elementy poszukuję robiąc zdjęcia.

Londyn to miasto pięknych kawiarni! Szczególnie godną polecenia jest sieć kawiarni Fernandez & Wells, mieszczące się między innymi na Soho, Mayfair, czy w Somerset House. Nie tylko pięknie zaprojektowane wnętrze zachwyca i przyciąga rzeszę fanów, ale również domowej roboty ciasta, sałatki, panini oraz profesjonalnie zaparzana kawa. Szczególnie polecam tę na Soho, gdzie można usiąść przy oknie, pić kawę i przyglądać się ulicznemu gwarowi.

Kolejny punkt na mojej liście miejsc koniecznych do zobaczenia jest Design Museum na South Kesington. To miejsce szczególnie bliskie mojemu sercu, ponieważ jako agencja marketingowa i reklamowa zajmujemy się właśnie projektowaniem. Projektujemy między innymi strony internetowe, tworzymy kampanie reklamowe, czy treści na media społecznościowe. Projektowanie, to dla nas codzienność, którą uwielbiamy.

Nie mogłabym nie wspomnieć o londyńskich hotelach. Jest ich wiele i to bardzo luksusowych. Ten, który mnie najbardziej zachwycił, to Claridge’s na Mayfair. To jeden z najbardziej kultowych pięcio-gwiazdkowych hoteli w Londynie. Powstał w roku 1812, jako Mivart’s Hotel. Dzisiaj odwiedzany jest przez słynne osobistości, na przykład Micka Jaggera, czy U2. Claridge’s to dla mnie symbol klasy, komfortu, luksusu, pięknych wnętrz i profesjonalnej obsługi.

Na koniec wspomnę o moim nowym odkryciu. Pomimo tego, że znam Londyn bardzo dobrze, wciąż nie przestaje mnie zaskakiwać. Mała Wenecja, to deptak we wschodnim Londynie, prowadzący wzdłuż kanału przyozdobionego w oryginalne kawiarnie i restauracje na łódkach. Naprawdę warto zobaczyć.

5