Kolejna stolica europejska, czyli weekend w Amsterdamie.

Uwielbiam odwiedzać europejskie stolice dlatego tym razem zdecydowałam się odwiedzić Amsterdam, w którym nigdy jeszcze nie byłam. Lot z Krakowa to niecałe 2 godziny dlatego jest to idealne miasto nawet na krótki wypad weekendowy.

Do Amsterdamu przyjechałam głównie do wspaniałych muzeów jak Stedelijk, Van Gogh, Foam i Moco, ale też na długie spacery wzdłuż kanałów. Centrum Asmetrdamu nie jest duże dlatego już pierwszego dnia udało mi się odwiedzić najciekawsze miejsca, wszędzie też poruszałam się na własnych nogach dzięki czemu zaoszczędziłam kilka euro.
Każdy odwiedzający stolicę Holandii powinien chociaż raz popłynąć łodzią po słynnych kanałach co też zrobiłam. Godzina rejsu kosztowała mnie tylko 13 euro a wrażeń było co nie miara. Podczas szalonego dnia zwiedzania był to idealny moment żeby się zrelaksować i na spokojnie podziwiać piękne domy i inne budynki miasta.

W Asmetrdamie znajdziecie wiele pięknych i luksusowych hoteli jak np. Waldorf Astoria, Conservatorium Hotel, W Hotel albo Sofitel Legend. Jeśli Waszym głównym celem są zakupy to również nie będziecie zawiedzeni. W mieście znajdziecie nie tylko drogie butiki jak Louis Vuitton albo Gucci, ale również popularne marki młodzieżowe jak Monki, H&M, Zara albo C&A.

Serdecznie polecam Amsterdam wszystkim kochającym piękne miasta, architekturę i słodkości, które znajdziecie prawie na każdym kroku (polecam Wam przepyszne Stroopwafels).

6