Zakochani w Paryskich hotelach i restauracjach

#HotelMediaGroup pojechał w odwiedziny do Paryża! Przez niecały tydzień Magda zwiedzała paryskie hotele i restauracje, aby zaczerpnąć inspiracji i przygotować solidną porcję pięknych zdjęć.

Pierwszym hotelem na liście obiektów do zobaczenia i sfotografowania był Westin Paris Vendome mieszczący się w ścisłym centrum Paryża, zaraz obok Louvru. Hotel może poszczycić się uprzejmą obsługą, pięknym, luksusowym designem, restauracją z fantastycznym jedzeniem oraz pocztówkowym widokiem z hotelowego balkonu na Wieże Eiffla i ogrody Tuilleries.

Kolejnym hotelem, w którym Magda miała okazję nocować był Hotel 1K Paris znajdujący się w modnej dzielnicy Le Marais. Jego wystrój inspirowany jest kulturą peruwiańską. Dużo tu pięknych etnicznych masek i kolorowych materiałów. Zarówno lobby jak i drink bar wypełniony jest oryginalnymi meblami oraz egzotycznymi roślinami. Hotel posiada też swoje zwierzątko! Jest nią piękna jaszczurka waran.

W dzielnicy Le Marais Magda odwiedziła również modną wegetariańsko-vegańską restaurację „Sesaon”. Wystrój restauracji jest bardzo minimalistyczny: surowe ściany, fotele z pięknego ratanu oraz betonowa lada. Menu restauracji jest dość zróżnicowane, można zamówić wegańskiego burgera, lekką sałatkę z quinoa, czy pyszne domowe brownie.

Dzisiejsze hotele, to już nie tylko miejsce do spania i wypoczynku, ale coraz częściej, to przestrzenie do spotkań dla przyjaciół, artystów, ludzi biznesu. Jednym z takich hoteli jest Hotel Le Piggalle, który odwiedziła Magda. To Hotel butikowy mieszczący się na Montemartre. Można tu dobrze zjeść, potańczyć, posłuchać muzyki, a także zawrzeć nowe znajomości. Hotel przede wszystkim fascynuje pięknym wnętrzem, wysokiej klasy meblami i dekoracjami zakupionymi u lokalnych artystów. To prawdziwa uczta dla zmysłów!

Ostatnim punktem na Magdy liście była kawiarnia Cafe Etienne Marcel. To jedna z najbardziej modnych paryskich kawiarni! Kawiarnia urządzona jest futurystycznymi meblami i retro plakatami z lat 60. Każdy detal wystroju został starannie dobrany przez projektantów. Nie tylko można tu wypić pyszne espresso, ale także zjeść tradycyjnego francuskiego snadwicha croque monsieur.

Wszystkie zdjęcia Magdy wraz z opisami miejsce możecie zobaczyć na naszym Instagramie @hotelmediagroup

9