Alumni uj – dlaczego wspieramy uczelnie?

Program Alumni, to program poświęcony studentom Uniwersytetu Jagiellońskiego, organizowany przez Sekcje Karier UJ. Najważniejszym jego elementem jest Projekt Mentoringowy, dzięki któremu studenci mogą skorzystać z szerokiej wiedzy i doświadczenia mentorów.

Do współpracy przy realizacji Projektu Mentoringowego zapraszani są absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy przez kilka miesięcy stają się mentorami studentów, wdrażając ich w świat swojej pracy zawodowej. Mentorzy oferują studentom wykłady, szkolenia, warsztaty i konsultacje indywidualne. Studenci nie tylko uczą się nowych umiejętności, ale także dostają pakiet solidnej wiedzy i inspiracji. To dla nich pierwszy krok w ich karierze zawodowej, pozwalający płynnie wejść na rynek pracy.

Jedną z mentorek projektu została Dagmara, która przez dwa miesiące szkoliła studentów w tematyce Social Mediów. Podczas wykładów i warsztatów studenci poznawali tajniki biznesowych działań na takich portalach jak: Facebook, Instagram, Snapchat, czy Linkedin.

Jedną ze studentek biorącą udział w Dagmary szkoleniach „Media społecznościowe – czyli na Facebook’u świat social media zdecydowanie się nie kończy..” była Magdalena Zielasko, absolwentka Socjologii UJ oraz studentka piątego roku Psychologii Stosowanej UJ. Obecnie Magda została naszą stażystką. Jak sama mówi: „Nigdy nie przypuszczałam, że praca w Social Mediach może stać się moim docelowym pomysłem na życie. Dzięki Dagmarze uświadomiłam sobie, że właściwie tym chciałabym się zajmować. Zajęcia mentoringowe były dla mnie niesamowicie inspirujące. Były też bodźcem do działania. Jestem studentką piątego roku psychologii, co za tym idzie moment wejścia na rynek pracy nieuchronnie zaczął się zbliżać. Po pierwszych dziesięciu minutach zajęć od razu wiedziałam, że chciałabym z Dagmarą współpracować i uczyć się nowych umiejętności. Zaczęłam działać, co sprawiło, że znalazłam się na stażu. Jestem już jedną nogą w świecie zawodowym”.

8