Najlepszy recepcjonista roku 2016

W grudniu zeszłego roku odbył się pierwszy w polskiej sekcji AICR, konkurs na Recepcjonistę Roku. Wygrała go Agata Szparaga, reprezentantka Hotelu Sofitel w Warszawie. Agata dzięki swojemu zwycięstwu miała okazję reprezentować nasz kraj w konkursie The David Campbell Trophy w Paryżu, który odbył się w lutym tego roku. Nasza reprezentantka rozpoczęła swoją karierę w hotelarstwie i turystyce w wieku 19 lat na stażu w Polskiej Organizacji Turystycznej. W Hotelu Sofitel pracuje od 2015 roku na stanowisku recepcjonistki. Wspaniała osobowość, entuzjastycznie podchodząca do codziennej pracy oraz zaangażowana w codziennie obowiązki hotelowe – to właśnie zdecydowało o jej udziale w tym konkursie.

W rozgrywkach o tytuł Recepcjonisty Roku, wystąpiło 16 kandydatów reprezentujących hotele 4 i 5 gwiazdkowe na terenie naszego kraju. Cały konkurs złożony był z dwóch części – teoretycznej (rozwiązanie testów) i praktycznej (odgrywanie scenek z życia recepcjonisty). Jury, w którego skład weszli doświadczeni hotelarze oceniało nie tylko umiejętności językowe, ale przede wszystkim relacje z gośćmi hotelowymi, reakcje na różne nietypowe sytuacje i ogólną prezencję. AICR to międzynarodowe stowarzyszenie menadżerów i kierowników recepcji. Organizacja posiada 16 sekcji w 17 krajach na świecie. Polska sekcja działa od 2016 roku. Członkami AICR Polska jest aktualnie aż 18 hoteli z całego kraju. Prezydentem naszej sekcji jest Marcin Gałązka. Jesteśmy jako firma dumni, że możemy uczestniczyć w codziennych działaniach organizacji i wspierać AICR Polska jako partner.

W Polsce konkurs na Recepcjonistę Roku odbył się po raz pierwszy, ale już ustalono termin kolejnej edycji na listopad 2017. Tym razem konkurs odbędzie się w Mera Spa Hotel w Sopocie.

9